Psycholog w trakcie 4-letniego kursu Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej w Centrum CBT EDU w Warszawie. Studia magisterskie ukończyła na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dodatkowo jest absolwentką studiów podyplomowych: Psychosomatyka i Somatopsychologia na uniwersytecie SWPS.
Jej zainteresowania dotyczą obszarów związanych z wpływem psychiki na ciało i ciała na psychikę. Spore doświadczenie w pracy praktycznej zaczęła zdobywać na studiach – w Kole Naukowym Zaburzeń Odżywiania, tam prowadziła m.in. warsztaty nt. obrazu ciała, samooceny, porównywania się. Odbyła również staż w Ośrodku Leczenia Zaburzeń Odżywiania “Otulenie” w Warszawie, a także była wolontariuszem w Ośrodku Leczenia Zaburzeń Odżywiania “Drzewo życia” w Rzeszowie. Miała okazję wspierać także dzieci i rodziców zmagających się z problemem otyłości w Fundacji Studio Figura. Podczas studiów podyplomowych z Psychosomatyki i Somatopsychologii poszerzała swoją wiedzę z zakresu oddziaływań ciała na psychikę i psychiki na ciało. Doświadczenie zdobywała również na Oddziale Psychiatrycznym dla Przewlekle Chorych w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” im. A. Piotrowskiego w Gnieźnie oraz Klinice Psychiatrii Dorosłych w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu.
Obecnie pracuje w kilku miejscach:
– Centrum Libertus w Poznaniu (wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne)
– Dejewska Clinic w Gdańsku i online (gdzie również zajmuje się leczeniem zaburzeń odżywiania)
– Fundacji Niepodzielni (warsztaty)
Pracuje głównie w podejściu poznawczo-behawioralnym, poddaje się superwizji.
W Otuleniu pojawiła się w trakcie studiów psychologicznych, wtedy jeszcze jako opiekun stażysta.
– Jasielska, A., Maksymiuk, R., Ukleja, A. (2022). „Córkomatki”. Komercjalizacja macierzyństwa oczami nastolatek – doniesienie wstępne. W: L. Bakiera (red.), Rodzicielstwo w zmieniającym się świecie (s. 49-66). Poznań: Wydawnictwo Naukowe UAM.
– Instagram: agata_ukleja_psycholog
– „Upiększanie cierpienia – cienka linia pomiędzy leczeniem, a podtrzymywaniem anoreksji.”
– „Anoreksja oczami osoby po recovery – cz. 1”
– „Anoreksja oczami osoby po recovery – cz. 2”
– „Do szpitala? Najpierw fryzjer, paznokcie i nowa pidżama.”
© 2020 otulenie.pl . All Rights Reserved.