Inne zaburzenia odżywiania (EDNOS) » Otulenie

Inne zaburzenia odżywiania (EDNOS)

Zaburzenia odżywiania nie sprecyzowane inaczej (Eating disorder not otherwise specified) to zaburzenia zbliżone do anoreksji, bulimii czy kompulsywnego jedzenia, lecz z racji niskiego stopnia natężenia i występowania objawów nie spełniające kryteriów diagnostycznych tych jednostek chorobowych.
Osoba cierpiąca na EDNOS może ograniczać spożycie pokarmu, nadmiernie trenować lub stosować mechanizmy kompensacyjne, lecz nie w takim stopniu, jak dokonuje tego osoba dotknięta anoreksją czy bulimią.
Leczenie EDNOS nie różni się od terapii anoreksji, bulimii czy kompulsywnego jedzenia i obejmuje psychoterapię (grupową i indywidualną) oraz pomoc dietetyka. W niektórych przypadkach potrzebne okazuje się wsparcie psychiatry  zaburzeń odżywiania.

Interdyscyplinarny zespół specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu zaburzeń odżywiania zaprasza dorosłych, młodzież i dzieci od 13 roku życia do Ośrodka "Otulenie" w Warszawie. Prowadzimy holistyczną terapię anoreksji, bulimii, kompulsywnego jedzenia (kompulsywnego odżywiania się), ortoreksji, atypowych zaburzeń odżywiania

© 2020 otulenie.pl . All Rights Reserved.

Realizacja: Magia usług