Leczenie zaburzeń odżywiania » Otulenie

Leczenie zaburzeń odżywiania

W Ośrodku Leczenia Zaburzeń Odżywiania „Otulenie” w Warszawie stawiamy na holistyczną terapię anoreksji, bulimii, kompulsywnego jedzenia, otyłości i innych zaburzeń. Analiza skuteczności leczenia zaburzeń odżywiania wykazała, że najgłębsze i najtrwalsze efekty daje wszechstronne oddziaływanie na osobę dotkniętą zaburzeniem. W związku z tym, z oferujemy Państwu terapię na wielu płaszczyznach.

Klinika w Warszawie pracuje na zasadach oddziału dziennego, oferując psychoterapię rodzinną, indywidualną oraz grupową w nurcie integracyjnym, łączącym podejścia: psychoterapii poznawczo-behawioralnej (terapia cbt), terapii dialektyczno-behawioralnej (terapia dbt), terapii ericksonowskiej, psychoterapii Gestalt oraz terapii psychodynamicznej.
Bazujemy na autorskim programie terapii holistycznej, starannie opracowanym przez Zespół naszego Centrum w porozumieniu z superwizorem. Program stworzony w oparciu o metody dające najlepsze i najtrwalsze efekty w leczeniu zaburzeń odżywiania, każdorazowo dostosowujemy do specyfiki danej grupy, z uwzględnieniem potrzeb pacjentów ją tworzących.

Dzięki takim modyfikacjom strategia każdego turnusu nieco różni się od siebie, tym samym możliwie najskuteczniej oddziaływując na danego pacjenta.

Nieocenionym wsparciem tradycyjnej psychoterapii zaburzeń odżywiania jest opieka osteopaty. To znajdująca coraz większe uznanie, dająca wymierne rezultaty w leczeniu zaburzeń oddziaływania, metoda terapii manualnej. Nauka ta opiera się założeniu, że organizm ludzki posiada naturalne zdolności do samoregeneracji. Odpowiednie oddziaływanie osteopaty stymuluje procesy naprawcze organizmu, przyśpieszając proces powrotu do zdrowia.

Lekarz psychiatra w Ośrodku Leczenia Zaburzeń Odżywiania „Otulenie” w Warszawie, dokonuje kwalifikacji na turnus, jak również czuwa nad prawidłowym przebiegiem leczenia pacjentów naszego Ośrodka. Pomimo starań, by terapia chorych na anoreksję, bulimię, kompulsywne objadanie się czy inne zaburzenia odżywiania, przebiegała w sposób jak najbardziej naturalny, w niektórych przypadkach farmakoterapia jest wskazana.

O bezpieczny powrót naszych pacjentów do zdrowia dba także lekarz gastroenterolog, który monitoruje wszelkie niepokojące objawy ze strony układu pokarmowego i w razie potrzeby włącza odpowiednie leczenie.

© 2020 otulenie.pl . All Rights Reserved.

Realizacja: Magia usług