Muzykoterapia » Otulenie

Muzykoterapia

Interdyscyplinarny zespół specjalistów doświadczonych w leczeniu zaburzeń odżywiania leczy dorosłych, młodzież i dzieci od 13 roku życia

Muzykoterapia, znana już w starożytności jest jedną z najstarszych technik terapeutycznych, od lat stosowaną w leczeniu depresji, nerwic, zaburzeń odżywiania i innych. Badania wykazały istnienie wpływu, jaki muzyka wywiera na sieci neuroprzekaźników i wsparcie odbudowy połączeń między różnymi regionami mózgu, a także zwiększenie jego plastyczności. Muzykoterapia powoduje wzrost wydzielania dopaminy, co przyczynia się do zwiększania motywacji i efektywności nauki. Przeprowadzone badania wykazały wpływ skuteczności tego rodzaju terapii w leczeniu anoreksji, bulimii, kompulsywnego jedzenia i innych zaburzeń odżywiania, a także depresji, nerwicy, redukcji lęku, fobii społecznej, czy bezsenności. Muzykoterapia redukuje zmęczenie i wpływa na podniesienie samooceny.

W Ośrodku Leczenia Zaburzeń Odżywiania „Otulenie” na zajęciach muzykoterapii słuchamy i interpretujemy utwory muzyczne starannie dobrane pod kątem danej grupy. Według jej potrzeb, w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, z różnym natężeniem eksplorujemy dźwięki spokojne, wpływające harmonizująco, relaksująco na ciało i umysł oraz bardziej gwałtowne, pobudzające emocjonalność, wzmacniające procesy myślowe i rozładowujące zablokowane emocje.
Wolne tempo, łagodna melodia i dynamika, powtarzalne frazy melodyczne uspokajającej muzyki służą wyciszeniu,

© 2020 otulenie.pl . All Rights Reserved.

Realizacja: Magia usług