Neofobia » Otulenie

Neofobia

NEOFOBIA ŻYWIENIOWA O PODŁOŻU PSYCHICZNYM

Neofobia to zaburzenie polegające na unikaniu spożywania nowych produktów, wybiórczego spożywania produktów znanych i akceptowanych. Tak zawężone menu nie jest wynikiem chwilowego kaprysu czy zwykłej niechęci, a złożonym zaburzeniem, którego „rozpracowanie” wymaga czasu i profesjonalnego oddziaływania. Próba przełamania restrykcji, a niejednokrotnie nawet sam widok nowych potraw wzbudza w zaburzonej osobie silne, negatywne uczucia, a nawet odruchy wymiotne.

W Ośrodku Leczenia Zaburzeń Odżywiania „Otulenie” w Warszawie zapewniamy leczenie neofobii przez zespół doświadczonych lekarzy, dietetyków i psychoterapeutów od lat specjalizujących się w terapii zaburzeń odżywiania.

Interdyscyplinarny zespół specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu zaburzeń odżywiania zaprasza dorosłych, młodzież i dzieci od 13 roku życia do Ośrodka "Otulenie" w Warszawie. Prowadzimy holistyczną terapię anoreksji, bulimii, kompulsywnego jedzenia (kompulsywnego odżywiania się), ortoreksji, atypowych zaburzeń odżywiania

© 2020 otulenie.pl . All Rights Reserved.

Realizacja: Magia usług