O nas » Otulenie | Klinika zaburzeń odżywiania
Image

Nasza filozofia

 

 

 

vegetables

Jesteśmy zespołem profesjonalistów, w skład którego wchodzą:

KADRA
9 psychologów/psychoterapeutów prowadzących indywidualną, grupową i systemową terapię zaburzeń odżywiania: Monika Szejgiec, Sylwia Wojtysiak, Hanna Cygan, Anna Nowowiejska, Anna Wójs-Ziarko, Katarzyna Dubielis, Monika Szejgiec, Piotr Brud, Bogusław Włodawiec
2 psychiatrów: Paulina Rok-Bujko, Anna Sierakowska
Dietetycy kliniczni: Sylwia Leszczyńska, Oliwia Pietrasińska, Barbara Czarnecka, Agata Ziemnicka (zajęcia teoretyczne i praktyczne)
Choreoterapeuta/ trener pracy z ciałem/ technik oddychania/ relaksacji/ mindfulness: Agnieszka Szymańska-Kierlandczyk, Marzena Szajna
Arteterapeuta/ psychoterapeuta wykształcony w metodach psychodramy, psychorysunku/ muzykoterapeuta: Katarzyna Basiukiewicz, Magdalena Mierzejewska
Filmoterapeuta: Sylwia Wojtysiak
Dogoterapeuta: Anna Mirkowska
Osteopata: Ewa Piotrowska
Gastroenterolog/ internista: Łukasz Szwed
Neurolog: Maria Wysocka-Bąkowska
Superwizor: dr n. med Witold Simon

Współpraca

Psychodietetyk Monika Górecka współpracująca z Ośrodkiem "Otulenie" w zakresie leczenia anoreksji, bulimii i innych zaburzeń jedzenia     Psychodietetyk Monika Górecka

Piotr Brud https://www.znanylekarz.pl/piotr-brud/psycholog-psychoterapeuta/warszawa

Sylwia Leszczyńska

Dietetyk kliniczny, psychodietetyk. Założycielka i właścicielka „Sanvita”- Instytut Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej (www.instytutsanvita.pl). Redaktor prowadząca specjalistycznego czasopisma dla dietetyków i profesjonalistów żywienia „Współczesna dietetyka” (www.wspolczesnadietetyka.pl). Autorka książki „Dieta dla płodności”.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością.

Specjalista w zakresie leczenia zaburzeń odżywiania, w tym anoreksji, bulimii, kompulsywnego jedzenia dzieci i dorosłych. Specjalistka leczenia otyłości. Specjalizuje się w leczeniu chorób dietozależnych dzieci i dorosłych, zaburzeń odżywiania, prowadzi konsultacje w zakresie żywienia kobiet w ciąży oraz karmiących, żywienia klinicznego.

Wykładowca SWPS. Prowadzi staże i praktyki studenckie, szkolenia z zakresu dietetyki. Uczestniczka i wykładowca konferencji naukowych, kongresów dotyczących żywienia klinicznego i chorób metabolicznych, prelegent m.in. Międzynarodowych Dni Płodności, Międzynarodowej Konferencji Naukowej – Żywienie bez Granic. Autorka i prowadząca szkoleń dla dietetyków: Dieta dla płodności. Popularyzatorka zdrowego trybu życia, kilkukrotny gość specjalny paneli zdrowotnych Kongresu Kobiet, autorka licznych publikacji w czasopismach, ekspert i konsultant ds. żywienia w mediach i kampaniach edukacyjnych, konsultantka merytoryczna książek, współautorka książki „Encyklopedia seniora. Profilaktyka. Leczenie. Aktywność. Prawo”, współautorka konspektu dla studentów WUM z zakresu immunożywienia, autorka książki „Dieta dla płodności” i licznych publikacji o tej tematyce.

Monika Szejgiec

Psycholog, psychoterapeuta, koordynator Zespołu

Aktualnie w trakcie czteroletniego całościowego szkolenia, atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne w Ośrodku Psychoterapii Systemowej. Wcześniej uczyła się w szkole psychoterapii MABOR.

Doświadczenie zdobywała między innymi w Klinice Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Odżywiania w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, Poradni Specjalistycznej – Młodzieżowym Ośrodku Profilaktyki i Psychoterapii MOP, telefonie zaufania dla dorosłych osób w kryzysie emocjonalnym 116 123 Instytutu Psychologii Zdrowia. Stale podnosi swoje kwalifikacje. Brała udział w licznych szkoleniach z zakresu pomocy psychologicznej, interwencji kryzysowej oraz rozwoju osobistego.

Pracuje z osobami dorosłymi w podejściu systemowym i psychodynamicznym, wykorzystując również założenia nurtu humanistycznego i elementy nurtu poznawczo-behawioralnego. Wierzy, że twórcza integracja podejść psychoterapeutycznych pozwala skutecznie dostosowywać psychoterapię do indywidualności każdej z osób, tak by jak najtrafniej odpowiedzieć na jej potrzeby.

Ukończyła również filologię polską na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, public relations na SGH oraz posiada bogate doświadczenie biznesowe.

Piotr Brud

Psycholog, dyplomowany psychoterapeuta integracyjny, doktorant w Szkole Doktorskiej UKSW w Warszawie na kierunku psychologia, prowadzi indywidualną psychoterapię osób nastoletnich, dorosłych i psychoterapię par.

Ukończył 4-letnie studia podyplomowe w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii IPZ PTP-SWPS, akredytowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Pracuje w podejściu integracyjnym (korzysta z dorobku psychoterapii humanistycznej, poznawczo-behawioralnej i psychodynamicznej). Podejście i metody dostosowuje do indywidualnych potrzeb Klientów. Odbył staż kliniczny w Klinice Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Odżywiania w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobył pracując jako psycholog i psychoterapeuta m.in. w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży Warszawa – Bielany, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii na Psychiatrycznym Rehabilitacyjnym Oddziale Dziennym dla Dzieci i Młodzieży w Józefowie. Stale podnosi swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w konferencjach, szkoleniach i warsztatach z zakresu psychologii, psychiatrii i psychoterapii. Swoją pracę poddaje systematycznej superwizji. 

https://psychoterapia-piotr-brud.business.site 

https://www.znanylekarz.pl/piotr-brud/psycholog-psychoterapeuta/warszawa

Agnieszka Szymańska-Kierlandczyk

Choreoterapeuta, specjalista pracy z ciałem, choreograf

Od 20 lat zajmuje się choreoterapią, pracą z ciałem, treningiem relaksacyjnym. Była uczennicą i współpracownikiem dr Zofii Aleszko, prekursorki choreoterapii klinicznej w Polsce. Od ponad 10 lat jest pracownikiem Kliniki Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Odżywiania na Oddziale Dziennym i Całodobowym w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, gdzie prowadzi autorskie zajęcia z choreoterapii, pracy z ciałem, a także ćwiczenia oddechowe dla osób z zaburzeniami odżywiania, nerwicą i zaburzeniami osobowości.

Jest absolwentką Akademii Ruchu i Tańca, Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Pedagogicznym, a także Szkoły Aktorskiej i Telewizyjnej SPOT w Krakowie. Ponadto ukończyła Podyplomowe Studium Terapii i Treningu Grupowego w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowe Studia Kształcenie Muzyczno – Ruchowe w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Była też wykładowcą na wyżej wymienionym kierunku. Obecnie jest wykładowcą Podyplomowych Studiów – Psychodietetyka na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz Studiów Podyplomowych Poradnictwo Psychologiczne i Interwencja Kryzysowa w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

Jest autorką wielu warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych z zakresu choreoterapii i arteterapii. W 2013 i 2018 roku otrzymała Nagrodę Burmistrza Dzielnicy Śródmieście za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz oświaty warszawskiej. Od lat z powodzeniem łączy pracę terapeutyczną z twórczością artystyczną.

Uważa, że sztuka ma ogromny wpływ na zdrowienie pacjentów, więc w swej pracy wykorzystuje terapeutyczne walory tańca, pantomimy, a także elementarne zadanie aktorskie.
Współpracowała z teatrami w Warszawie i Krakowie. Współtworzyła projekty artystyczne pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury. Współtworzy Interdyscyplinarny Festiwal Sztuk M[i]aSTO Gwiazd.

 

 

Edyta Świerczewska

Psychoterapeuta, psycholog w trakcie czteroletniego całościowego szkolenia, atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie.
Szkoliła się  w szkole psychoterapii MABOR.  Ukończyła studia podyplomowe na kierunkach: Stosowana Analiza Zachowania, Prygotowanie Pedagogiczne, Doradztwo Zawodowe i Personalne.

Obecnie na stażu w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, na otwartym całodobowym oddziale psychiatrycznym. Przez ostatnie 7 lat pracowała w szkole podstawowej jako psycholog wspierając uczniów ze specjalinymi potrzebami eduakcyjnymi, oraz dzieci i młodzież (także z Zespołem Aspergera|) w kryzysach emocjonalnych i społecznych.  Wiele lat związana była z Fundacją Krok po Kroku na Rzecz Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju i ich Rodzin. Prowadziła zajęcia grupowe i indywidualną terapię w Poradnii dla dzieci i ich rodziców Tolek.  Była członkiem zespołu reflektującego podczs sesji rodzinnych w  Młodzieżowym Ośrodku Profilaktyki i Psychoterapii MOP. Wspólpracaowała jako psycholog  z przedszkolem Montessorii i kilkoma innymi poradnimi. Stale podnosi swoje kwalifikacje podczas konferencji, szkoleń, webinarów oraz superwizji.

Pracuje z dziećmi, młodzieżą  i rodzinami, oraz osobami dorosłymi  głównie w podejściu systemowym i psychodynamicznym. W swojej pracy uwzględnia myślenie humanistyczne, oraz elementy z nurtu poznawczo-behawioralnego. Od kilku lat aktywnie praktykuję jogę, co daje jej dużo spokoju, odprężenia oraz energii.

Bogusław Włodawiec

Psycholog, psychoterapeuta. Specjalizuje się w problematyce zaburzeń odżywiania, zaburzeń lękowych, depresji, uzależnienia od alkoholu, współuzależnienia i DDA. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji w czasopismach specjalistycznych, między innymi:

http://www.psychologia.net.pl/e-booki/rozmowy-o-zlosci.pdf

http://www.psychologia.net.pl/e-booki/rozmowy-o-zaburzeniach-odzywania.pdf

Obszary pracy:

 • zaburzenia lękowe
 • zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne
 • fobia społeczna
 • zaburzenia nastroju
 • regulacja emocji
 • zaburzenia psychotyczne (schizofrenia, choroba afektywna dwubiegunowa)
 • zaburzenia osobowości (też borderline)
 • trudności w relacjach interpersonalnych
 • niska samoocena, niskie poczucie własnej wartości
 • tendencje i zachowania autodestrukcyjne
 • uzależnienia od substancji psychoaktywnych
 • uzależnienia behawioralne
 • zaburzenia odżywiania
 • zaburzenia adaptacyjne
 • przemoc, agresja, problemy z kontrolą impulsów
 • problemy wynikające z doświadczania nadmiernego stresu

 

Łukasz Szwed

Specjalista chorób wewnętrznych, specjalista gastroenterolog.

W 2007 r. ukończył studia na kierunku lekarskim. W latach 2009-2013 pracował w Klinice Gastroenterologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie oraz w Oddziale Gastroenterologii Szpitala Bielańskiego. W latach 2014- 2015 pracował jako lekarz dyżurny Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Wojskowego Instytutu Medycznego.

Od 2014 specjalista chorób wewnętrznych. Szkolenie specjalizacyjne w zakresie gastroenterologii odbył w latach 2014-2017 w Klinice Gastroenterologii i Żywienia Dzieci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, które zakończyło się zdobyciem tytułu specjalisty gastroenterologii.
Od roku 2016 prowadzi zajęcia dla studentów anglojęzycznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

W trakcie swojej pracy i edukacji wykonuje rocznie około tysiąca gastroskopii i kolonoskopii, w tym zabiegi endoskopowej polipektomii, poszerzania zwężeń w przewodzie pokarmowym, koagulacji zmian popromiennych oraz tamowania krwawień z przewodu pokarmowego. Wykonuje badania ultrasonograficzne przewodu pokarmowego (USG), z uwzględnieniem ultrasonograficznej oceny ścian żołądka i jelit. Jest jednym z niewielu lekarzy wykonujących 24-godzinny pomiar pH-metrii i impedancji przełyku w opornej na leczenie chorobie refluksowej przełyku.

Swoją wiedzę poszerza uczestnicząc w krajowych i zagranicznych sympozjach i konferencjach dotyczących gastroenterologii, endoskopii i ultrasonografii.
W swojej praktyce leczy m.in. chorych z niewydolnością wątroby, z nieswoistymi zapaleniami jelit (choroba Leśniowskiego- Crohn’a i wrzodziejące zapalenie jelita grubego), chorobą refluksową i zespołem jelit drażliwego.

Od 2008 r. współtworzy Specjalistyczny Gabinet Endoskopowy i USG doktora Tadeusza Szweda.

 

Anna Wójs-Ziarko

Psycholog, psychoterapeuta

Aktualnie zatrudniona w IPIN-ie ul. Sobieskiego w Warszawie.

Praca w systemie TSR (Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach).

Prowadzenie warsztatów edukacyjnych z komunikacji werbalnej i pozawerbalnej zaadresowanych do dzieci i młodzieży, psychoedukacja w obszarze agresji wśród młodzieży.

W ramach realizacji projektu IPIN-u „Nie bój się psychiatry” miałam przyjemność opracować artykuł: pt.: AGRESJA W GRUPIE RÓWIEŚNICZEJ NA PRZYKŁADZIE ŻYCIA NASTOLATKÓW.

W szczególności interesuje mnie terapia systemowa, możliwość pracy z genogramem pacjenta.

Wg mojej opinii to punkt wyjścia do dalszej pracy psychoterapeutycznej, począwszy od diagnozy przez opracowanie kolejnych kroków w leczeniu klienta .

Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach jest tu bardzo pomocnym podejściem, którą stosuję w mojej pracy zawodowej. Obszar różnych nurtów – począwszy od behawioralno-poznawczego, przez dynamiczny, wreszcie do systemowego.

Prywatnie będąc córką małżeństwa z ponad 60 letnim stażem, żoną swojego partnera od 23 lat, mamą dwóch synów 15- i 22 latka, mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że system rodzinny jest dla mnie codzienną inspiracją życiową, jak również zawodową  .

Bogate doświadczenie zawodowe:

 • Oddział dzienny Psychologii Rozwoju Człowieka Szpitala Pediatrycznego WUM-u przy ul Żwirki i Wigury, 
 • PZP na terenie szpitala MSWiA w Warszawie 
 • Vertimed, 
 • Fundacja Razem – pomoc przy prowadzeniu grup terapeutycznych osób z zaburzeniami osobowości, depresji, schizofrenii, nerwic; współpraca w zakresie prowadzenia spotkań z osobami bliskimi osób chorujących, psychoedukacja oraz doradztwo zawodowe. 
 • Kilkuletnie doświadczenie pracy na oddziale diagnostyczno-terapeutycznym i leczenia bezsenności na terenie Instytutu Psychiatrii i Neurologii 
 • Aktualnie praca w Poradni Zdrowia Psychicznego na terenie Instytutu

Mając na uwadze, że każdy z nas jest marką własną mam bardzo wysoką świadomość, jako ekonomista i odpowiedzialność, jako psycholog, za swoje wybory, oraz pracę w zawodzie psychoterapeuty. Aktualnie jestem w trakcie specjalizacji w systemowej szkole terapii rodzin, rekomendowaną i certyfikowaną przy Polskim Towarzystwie Psychologicznym .  

Dwa lata studiów w Szkole Mabor, aktualnie w Ośrodku Terapii Systemowej w Krakowie.

Prowadzę indywidualne terapie wspomagające osoby w kryzysach życiowych, borykających się z wypaleniem zawodowym, depresją, zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami osobowości; prowadzę diagnostykę kliniczną.

 

 

 

Ewa Piotrowska

Osteopata
Absolwentka AWF-u, gdzie uzyskała tytuł magistra fizjoterapii, a także belgijskiej szkoły Osteopatii Flanders International College of Osteopathy (FICO), którą ukończyła z wyróżnieniem, będąc jednocześnie najmłodszą absolwentką w historii szkoły, która uzyskała tytuł D.O. – doctor of osteopathy.

Jako osteopata zajmuje się holistyczną terapią manualną, przywracającą witalność i stan naturalnej homeostazy organizmu. Stosuje techniki wzmacniające naturalne procesy regeneracji organizmu, które zostały zaburzone przez codzienny stres, złą dietę, traumatyczne przeżycia, wypadki, kontuzje i przeciążenia.

Zajmuje się także terapią schorzeń wszystkich odcinków kręgosłupa. Pomaga pacjentom poczuć się lepiej przez pozbycie się dolegliwości ze strony układu trawiennego, łagodzi objawy wynikające z nadmiernego obciążenia stresem.

Posługuje się biegle językiem angielskim.

 

Maria Wysocka-Bąkowska

Neurolog, specjalizuje się w leczeniu migreny, klasterowego bólu głowy; bólu przewlekłego, zaburzeń krążenia mózgowego, zaburzeń lękowych i depresyjnych, zaburzeń odżywiania.
Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie, doktorant w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
Pracowała w Klinice Neurologicznej Akademii Medycznej w Warszawie, najpierw jako asystent potem adiunkt, następnie 15 lat jako Ordynator Oddziału Neurologicznego i Udarowego szpitala miejskiego.
Brała udział w międzynarodowych kongresach i zjazdach, licznych stypendiach zagranicznych, szkoleniach dla lekarzy i farmaceutów. Autorka licznych artykułów naukowych i przeglądowych,  ekspertka w mediach, radio, telewizji, czatach i portalach edukacyjnych dla pacjentów.
Doświadczenie zdobywała m.in. w Bostonie w USA oraz na Uniwersytecie w norweskim Trondheim.
Stypendystka New England Medical Centre, Tufts University, Headache Centre w Bostonie, USA: Neurologia i leczenie bólów głowy.
W Spaulding Hospital Harward School of Medicine w Bostonie : Chronic Pain Management, ukończyła także kursy w Harvard School of Medicine: Headache, Neurooftalmology, Pain Management

Marzena Szajna

Z wykształcenia mgr rachunkowości i controllingu a zamiłowania Instruktor Rekreacji Ruchowej ze specjalnością fitness w szkole Reebok University Poland.

Ukończyła kurs na Trenera Mentalnego w Vital Academy. Merytoryka programu jest oparta na 4 filarach zdrowia: racjonalnej diecie, umiarkowanym ruchu, regenerującym śnie i relaksie.

Przez wiele lat była managerem punktu dietetycznego i równocześnie prowadziła zajęcia ruchowe dla klientów korzystających z usług Dietetyka.

Prowadzi zajęcia w 6 klubach min Warszawa, Wołomin i Legionowo https://zdrofit.pl/wolomin

Uczestniczka wielu konwencji, warsztatów i szkoleń min Pilates w wadach kręgosłupa, kolan i klatki piersiowej, Mobilność w rehabilitacji i sporcie, Powięź w terapeutycznej pracy z ciałem, Trening mięśni dna miednicy, Zdrofit Power, Zdrofit Harmony, wzmacnianie ze sprzętem w ZdrofitAkademy.

Gość specjalny w „Pytaniu na śniadanie” w programie „UWAGA NADWAGA” punktu dietetycznego gdzie program odchudzający był połączony z aktywnością fizyczną.

Certyfikowany Instruktor „Buteyko Clinic International” – Oddychanie funkcjonalne

Certyfikowany Instruktor Tlenowa przewaga ”OxygenAdvantage” – rewolucyjnej techniki oddechowej, która zwiększa wydolność fizyczną i symuluje trening wysokogórski.

Marzena specjalizuje się w zajęciach z oddychania, relaksacji, mindfulness, a także Zdrowy kręgosłup, Pilates. Energiczna i pełna optymizmu dwóch synków. Podczas prowadzonych przez siebie zajęć zwraca szczególną uwagę na poprawność techniczną wykonywanych ćwiczeń oraz odpowiednią intensywność, dostosowaną do specyfiki osób z zaburzeniami odżywiania. Na jej zajęciach nigdy nie gości nuda i monotonia. Sprawi, że będą one nie tylko drogą do uzyskania zamierzonych efektów, ale także miło spędzonym czasem. Zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym kieruje się zasadą „ Za parę miesięcy będziesz sobie dziękował, że dziś się nie poddałeś „

Prowadziła równocześnie szkolenia i zajęcia ruchowe w firmie Procter&Gamble Polska Sp. Zo.o. a także w klubie New Age Fitness w Warszawie

 

Witold Simon

superwizor Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, doktor nauk medycznych, psychiatra, psychoterapeuta, trener.

Paulina Rok-Bujko

Psychiatra dzieci i młodzieży, psychiatra dorosłych (w trakcie specjalizacji z psychiatrii dorosłych w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie), psycholog, psychoterapeuta ( w trakcie certyfikacji PTP).

Sylwia Wojtysiak

Certyfikowana psychoterapeutka, seksuolożka, pedagożka, specjalistka psychoterapii uzależnień, psychoterapeutka dzieci i młodzieży (poświadczone kompetencje przez uznanie dorobku w tej dziedzinie przez Ministra Zdrowia) i rodzin oraz filmoterapeutka.

Kierownik m.in Poradni Psychologiczno-Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie, Poradni Monar w Koninie. Metodyk nauczania, superwizor placówek oświatowych, trener i wykładowca. Prezes Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej, delegat z ramienia PTPI w European Association for Psychotherapy oraz European Association for Integrative Psychotherapy. Autorka psychokinoterapii –  terapeutycznej metody pracy z filmem.

Hanna Cygan

Psycholog, psychoterapeuta pracujący w nurcie psychodynamicznym. Sztuki psychoterapii uczyła się w warszawskiej szkole psychodynamicznej Laboratorium Psychoedukacji. Doświadczenie zdobywała w Oddziale Leczenia Zaburzeń Nerwicowych w Komorowie, następnie w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia Psychicznego w Tworkach, w Poradni Zdrowia Psychicznego w Drewnicy oraz w PROFEMED. Prowadziła zajęcia psychoedukacyjne, z rozwoju seksualności człowieka, psychorysunku i relaksacji.

Udziela konsultacji psychologicznych, pracuje z pacjentami neurotycznymi, z zaburzeniami osobowości, z doświadczeniem psychozy oraz z zaburzeniami odżywiania. Prowadzi terapię w podejściu psychodynamicznym z elementami Intensive Short-Term Dynamic Psychotherapy (ISTDP).

Jest certyfikowanym psychologiem sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, magistrem psychologii klinicznej. Ukończyła studia podyplomowe z psychologii sportu w Warszawskiej AWF. Wykładowca akademicki Uniwersytetu SWPS i AWF. Prowadziła drużyny i zawodników indywidualnych różnych dyscyplin sportowych, profesjonalistów i amatorów. Współpracowała z kadrami narodowymi i olimpijskimi, przygotowując zawodników do najważniejszych startów.

Założyciel i członek zarządu Fundacji Rozwoju Psychologii Sportu i Aktywności Fizycznej FLOW.

Barbara Czarnecka

Psychodietetyk

Katarzyna Dubielis

Psycholog, psychoterapeuta

 

 

Anna Szmawonian

Magister sztuki, wykładowca, terapeuta kliniczny, terapeuta mindfulness, muzykoterapeuta kliniczny o specjalizacji psychoterapeutycznej, choreoterapeuta, socjoterapeuta, mentor.

Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, w oddziale całodobowym w Klinice Nerwic Zaburzeń Odżywiania i Zaburzeń Osobowości prowadząc  terapie grupowe z muzykoterapii klinicznej, choreoterapii i arteterapii.

Pracowała także w Specjalistycznym Centrum Terapii , Klinice Gedeon Medica w Warszawie, w oddziale całodobowym zaburzeń psychicznych, zaburzeń odżywiania i chorób psychosomatycznych, prowadząc terapie grupowe z socjoterapii i choreoterapii a  także przyjmowała pacjentów indywidualnie.

Pracuję w Mazowieckim Szpitalu Psychiatrycznym  i w Centrum Terapii Dzieci, Młodzieży i Rodzin w Allenort. Prowadzi swój prywatny gabinet terapii i rozwoju.

Jest autorem wielu artykułów w tym dla poradni psychologicznych.

Jest wykładowcą muzykoterapii klinicznej w Studium Pracowników Medycznych i Społecznych w Warszawie, a także jest zaproszona na wykłady w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej a także do uczelni Łazarskiego jako specjalista psychoterapii i muzykoterapii klinicznej.

Prowadzi treningi i konferencje ” Uważność i redukcja stresu”, wspierając pracowników firm i korporacji na różnych szczeblach zawodowych.

Prowadzi szkolenia w zakresie muzykoterapii klinicznej dla psychologów, psychoterapeutów i terapeutów zajęciowych.

plant
Tree
„Nigdy nie jest za późno na włączenie światła. Zdolność do przełamania niezdrowego nawyku lub wyłączenia starej taśmy nie zależy od tego, jak długo trwała. Zmiana perspektywy nie zależy od tego, jak długo trzymałeś się starego widoku. Kiedy przełączysz przełącznik, nie ma znaczenia, czy było ciemno przez dziesięć minut, dziesięć lat czy dziesięć dekad. Światło wciąż oświetla pomieszczenie i eliminuje mętność, pozwalając Ci zobaczyć rzeczy, których wcześniej nie widziałeś. Nigdy nie jest za późno na nowe spojrzenie.”

© 2020 otulenie.pl . All Rights Reserved.

Realizacja: Magia usług