Izabela Dudeńko
Specjalista chorób dziecięcych, specjalista neonatolog | w trakcie specjalizacji z gastroenterologii dziecięcej
Ukończyła studia na kierunku lekarskim w 2005r. Staż podyplomowy odbywała w I Szpitalu Wojskowym z Przychodnią w Lublinie. W latach 2007-2012 odbywała rezydenturę z pediatrii w Klinice Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie. Egzamin specjalizacyjny z pediatrii 2014r.
W latach 2007-2011 pracowała jako lekarz Pogotowia Ratunkowego.
W latach 2010-2019 kilkakrotnie udzielała się jako lekarz turnusu w sanatorium dla dzieci po leczeniu onkologicznym w Szpitalu Orlik w Kudowie Zdroju.
Następnie rozpoczęła szkolenia w zakresie neonatologii w latach 2015-2019 – początkowo w Oddziale Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie, później kontynuowała w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie w Klinice Patologii Noworodków i Niemowląt. Egzamin specjalizacyjny 2019r.
W latach 2014-2020 pracowała jako lekarz dyżurny Szpitalnego Oddziału Ratunkowego USzD w Lublinie. Duże doświadczenie w pracy ambulatoryjnej z dziećmi zdrowymi i chorymi – praca w POZ, Nocnej i Świątecznej Opiece Lekarskiej, Poradniach Prywatnych Pediatrycznych i Neonatologicznych (od 2008r. i obecnie).
W latach 2019-2022 pracowała w NZOZ „NUTRIMED” – zajmującym się opieką nad pacjentami żywionymi dojelitowo w warunkach domowych.
W latach 2020-2024 specjalizowała się w kierunku gastroenterologii dziecięcej w Instytucie Pomniku Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie w Klinice Gastroenterologii, Hepatologii, Zaburzeń Odżywiania i Pediatrii. Aktualnie przygotowywuje się do kolejnego egzaminu specjalizacyjnego.
Swoją wiedzę i zainteresowania regularnie poszerza uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach, studiowała również na 5 kierunkach podyplomowo – m.in. „Prowadzenie i monitorowanie badań klinicznych” w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie (2008-2009), „Prawo medyczne, bioetyka i socjologia medycyny” na Uniwersytecie Warszawskim (2013-2014), „Kontrola Zakażeń w Jednostkach Opieki Zdrowotnej” na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (2016-2017) oraz „Akademia Leczenia Żywieniowego” pod patronatem POLSPEN w Krakowie – szkolenie w zakresie leczenia żywieniowego dojelitowego i pozajelitowego w warunkach szpitalnych i domowych (2019-2020)– uzyskała certyfikat członka zespołu leczenia żywieniowego.
Aktywnie szkoli się w zakresie ultrasonografii w pediatrii i neonatologii.
Pasjonuje się ponadto profilaktyką i leczeniem chorób zakaźnych, hepatologią oraz terapią zaburzeń karmienia i odżywiania dzieci i młodzieży a także pacjentów z chorobami neurologicznymi i wadami wrodzonymi.